Ariete háztartási kisgépek onlineáruházunk termékpalettáján. Kínálatunkban nem csak szezonális termékeket talál. Az Ariete cég háztartási kisgépek gyártására szakosodott, a kisgépek terén igencsak széles a kínálata.
A peremsötétedés, vagy más néven vignettálás optikai hiba, többnyire a nagylátószögű felvételek sarkainak sötétedésében mutatkozik, kisebb-nagyobb mértékben. Ezúttal egészséges képet próbálunk "elrontani" egy kis művignettálással. Hogy miért van erre szükség? Nos, az érdekes effekt segíthet kiemelni a kép közepén található főtémát, pl. tárgy, vagy portréfotót. Ugorjunk neki! Nem fog fájni.
A Photoshop Fade (Halványítás) funkciójának magyar neve kicsit talán félrevezető lehet, mivel könnyen összekapcsolhatjuk a kép színeinek, vagy tónusának halványításával. Nos, ez is lehetséges a segítségével, de valójában egy előzőleg véghezvitt szerkesztési lépés erősségének és összhatásának szabályozására szolgál.
Vesszen a sápadtság, éljenek a pirospozsgák! Jól ismert probléma, különösen a kis beépített vakus gépeknél, hogy a "telibevakuzott" arcú fotóalany elég sápatagon, vérszegény bőrrel néz ránk a fotóról. A viaszos színek és a márvány életteliség nem tesznek jót a portrénak, így tehát vettük a fáradtságot és összehoztunk egy arcbőrszínt feldobó lépéssort, ami nem is olyan nehéz.
Tudtad, hogy a szeplők legnagyobb ellensége nem az alapozókrém, hanem a piros színcsatorna? Ha ezt a kozmetikai cégek tudnák, bizonyára nem kencékbe, hanem képszerkesztő programokba fektetnének! Teljesen komolyra fordítva a szót, anélkül tüntethetjük el egy arcról a szeplőket, hogy a képen különösebb roncsoló eljárást kéne eszközölnünk. Egyszerűen színcsatornákat használunk.
Persze-persze, van már ezernyi plugin és beépített parancs a Photoshop új verzióihoz, melyekkel két másodperc alatt javítható az eltolódott fehéregyensúly. Következő leírásunk nem is időhiányban szenvedőknek, hanem mazochistáknak szól. Olyanoknak, akik szeretnek kísérletezni, más utakat járni, még ha az az út kissé göröngyösebb is. A Curves parancs segítségével még nem próbálkoztunk meg komolyabb feladatokkal. Itt az idő!
Elkészült, méretezett fotónkat szeretnénk JPEG-ben elmenteni webes galériánk számára. A webre mentésnél a lényeg: nézhető pixelméretű, minél kisebbre tömörített, de még élvezhető fotó készítése. A méretezéssel most nem foglalkozunk, de általánosságban kijelenthető, hogy a kb. 800*600 pixel egy megfelelő átlagméret lehet.
Érzékenyebb lelkűek most felszisszennek. Igen, a most következők nem annyira nevezhetők képjavításnak, mint inkább manipulálásnak. A filmes fotózásban régóta alkalmazott gradiens szűrőket próbáljuk meg utánozni. Ezekkel egyszínű, lágy színátmenetet adhatunk képhez.