Az EOS 1200D ideális azok számára, akik először használják a DSLR rendszert. A Canon EOS Companion alkalmazással együtt olyan képeket készíthetsz, amelyek tségével emlékeidet még könnyebb és élvezetesebb feleleveníteni.
Ha kicsit sarkosan akarnék fogalmazni, azt mondanám, eddigi plugin bemutatóinkban megragadtunk a középszernél. Egy ügyes élesítő modul innen, egy nett zajszűrő onnan. Most valami más következik, mégpedig a Flaming Pear beszédes nevű Melancholytron pluginje. Találó a név, hiszen a segítségével lyukkamerák, régi, analóg hordozók, tökéletlen objektívek melankolikus, retro -kinek hogy tetszik - hatását vihetjük a digitális fotókra.
A plugin telepítése egyszerű, mindössze a 672 kByte-os Melancholytron-132.8bf fájlt kell Photoshopunk, vagy Photoshop Elementsünk Plug-in könyvtárába másolni, és a következő programindításnál ott figyel majd a bővítmény a Filter/Flaming Pear menüben.
A munkaablakon számos kezelőszervet találunk, de szerencsére nem annyit és nem olyan zsúfolt formában, hogy elmenjen a kedvünk az egésztől. Az ablak jobb oldalát a fényképünk előnézeti ablaka tölti ki a beállítások szerinti nézetet mutatva. Ha a képre kattintunk húzhatjuk a képkivágást az nézőablakban. Alatta a nézet nagyítására és kicsinyítéséra, valamint a módosított nézet be-, és kikapcsolására (Auto preview) szolgáló gombok találhatók.
Bal oldalt nyolc csúszka, két menü, két színválasztó, és három jelölőnégyzet látható, három főcsoportba rendezve: Shape (alak), Focus (élesség), Color (szín).
A Shape csoport ugyanilyen nevű lehullómenüjében a képsarkok vagy szélek roncsolásának alakját választhatjuk ki. Biztos mindenki látott már lyukkamerával készült, életlen és sötétedő sarkú fotót. A roncsolás alakja lehet round (körkörös), wide (alul és felül), vagy tall (két oldalt). A következő, Clear Area nevű csúszkán beállítható, hogy a képszélek (sarkok) elmosása és sötétedése mennyire lógjon bele a képbe. Balra tolva a csúszkát csak egy kis rész hagy az eredeti képből, magasabb értéknél viszont alig lesz érezhető a sarkokon. A roncsolási alakzat középpontja a nézőképre kattintva határozható meg. Ahová kattintunk ott lesz az alakzat (például) kör közepe és ettől kifelé fokozatosan romlik a minőség. A romlás mértékét persze a Clear Area beállítás szabályozza.